domki letniskowe do 35m

Domki drewniane letniskowe do 35m2

Kupić, czy zrobić? Wiele osób mieszkających w mieście zastanawia się nad kupnem bądź też budową własnego domku drewnianego na działce z dala od zgiełku centrum. Konstrukcję taką można zbudować samemu, bądź też zakupić gotową. Warto przemyśleć ten wybór i zaznaczyć wszystkie za oraz przeciw. Z pewnością stworzenie czegoś samemu daje mnóstwo satysfakcji oraz dumy. Możemy to wykonać według własnego pomysłu i koncepcji. Wymaga to jednak dosyć sporo czasu, którego nie każdy jest posiadaczem. Często potrzebujemy szybkiej odskoczni od obowiązków bez dokładania sobie pracy fizycznej. Jest to więc zajęcie z pewnością dla amatorów majsterkowania, budownictwa i chęci do działania. Ponadto, niezwykle przydatne będą choć minimalne umiejętności znajomości konstrukcji oraz wyobraźnia, czy też orientacja przestrzenna. Nie każdy je posiada i nie dla każdego jest to przyjemnością. Wtedy warto rozważyć kupno takiego domku – najlepsze będą domki drewniane letniskowe do 35m2. Zapłacimy więcej, ale mamy pewność trwałości i inwestycji na lata.

Rodzaj domku
Kiedy już podejmiemy decyzję o kupnie takiego domku, warto zastanowić się, do czego właściwie go potrzebujemy. A potrzeby są różne – od składzików na narzędzia, po niewielkie miejsca na przenocowanie, po konkretne domy całoroczne wykonane z drewna. Jeżeli typowym przeznaczeniem naszego domku mają być wyjazdy letnie i odpoczynek w nich, najpopularniejszym typem są domki drewniane letniskowe do 35m2. Jest to najpopularniejszy rozmiar, w którym możemy zawrzeć również antresolę lub taras. Często jest tam również poddasze oraz wydzielone pomieszczenia. Jest to  niezwykle popularna forma konstrukcji stawianych na polskich posesjach. Przeciętny domek 35m2 wykonany ze świerku syberyjskiego bardzo wysokiej jakości to gwarancja komfortu nieosiągalnego dla tego typu budynków murowanych. Powszechnie bowiem wiadomo, że domek letniskowy drewniany jest tańszy, ładniejszy i o wiele milej się w nim przebywa. 

Cena
W przypadku takich produktów jak domki drewniane 35m2 cennik przedstawia się niezwykle korzystnie. Dość powiedzieć, że na taki budynek stać dziś niemal każdego Polaka. Przy trwałej i stabilnej konstrukcji jest to rozwiązanie, które po prostu się opłaca. Najtańsze zaczynają się już od około 17000 złotych, a górna granica zależy od naszych potrzeb i budżetu – zazwyczaj zamyka się to w około 60000zł. Są to już inwestycje w pełnym tego słowa znaczeniu – zawierają najczęściej salon z aneksem kuchennym, łazienkę, dwie sypialnie oraz balkon.

Opieka nad domkiem
Domki drewniane z pewnością są funkcjonalne, energooszczędne, piękne i szybkie w budowie. Aby jednak taki stan pozostał na długo, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Wystawione na oddziaływanie negatywnych warunków atmosferycznych oraz szkodliwy wpływ szkodników mogą szybko ulegać degradacji i zniszczeniu. O każde drewno należy zadbać i je impregnować. Na surowym drewnie należy zastosować preparaty ochronne zapobiegające, a na starszym – zapobiegające i zwalczające. Drewno powinno mieć wilgotność na poziomie około 18%, a powierzchnia być sucha i odtłuszczona. Najlepszą porą na takie impregnacje będzie wiosna oraz wczesna jesień.

Domek z Eko Architektury

Niezwykle ciekawe propozycje oferuje firma Eko Architektura. Produkuje ona domki drewniane letniskowe do 35m2 i nie tylko. Ich ważną zaletą jest także fakt, że są to domy zdrowe, w których utrzymany jest szczególny mikroklimat. Budując domy wykorzystywane są bowiem specjalne technologie. Tak postawiony domek całoroczny sprawdza się w każdym zakątku Polski o każdej porze roku. Jak mówi Przemysław Balcewicz, właściciel firmy, „Wszystkie domki drewniane, które są wyprodukowane przez naszą firmę Eko Architektura, posiadają dokładną instrukcję dotyczącą montażu. Dzięki jej przestrzeganiu, budowa zabudowań, jest  bardzo prosta, bezpieczna i trwa stosunkowo krótko. Większość projektów, z powodzeniem może być zrealizowana przez 1 lub 2 osoby.” Jest to z pewnością firma godna zaufania. Zakup drewnianego domku może być najlepszym wyborem na spędzenie wakacji.

Dodaj komentarz