Najpopularniejsze opinie – domy modułowe całoroczne

Domy modułowe całoroczne cieszą się coraz większą popularnością. Domy modułowe całoroczne składają się z prefabrykatów, które są gotowymi, wysoko jakościowymi elementami konstrukcyjnymi. Nowoczesna technologia budowlana łączy w sobie od kilku do kilkudziesięciu modułów, stosunkowo dobranych według wielkości inwestycji oraz skomplikowania projektu. Prefabrykaty dostarczane są na miejscu budowy, co znacznie skraca czas produkcji domów modułowych całorocznych.

Domy modułowe całoroczne mają swoich zwolenników, ale i przeciwników. W tym artykule znajdą się pozytywne i negatywne opinie na temat technologii budowy domów modułowych, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania tego typu inwestycji. Niewątpliwie, budowa domu modułowego jest o wiele prostszym i bardziej ekonomicznym sposobem na przyspieszenie prac budowlanych. Na forach internetowych można znaleźć wiele przychylnych opinii osób, które zdecydowały się na tego typu inwestycje.

Domy modułowe całoroczne – dlaczego warto?

Poniżej zaprezentowano kilka najważniejszych, pozytywnych opinii na temat domów modułowych całorocznych wykonanych z prefabrykatów.

  • Czas budowy to niewątpliwie atut tej inwestycji. Standardowe domy murowane budowane są najszybciej w 2 lata, podczas gdy domy modułowe powstają w kilka miesięcy. Domy prefabrykowane wybierane są często przez młode rodziny, które szukają szybkiego sposobu na stworzenie własnego bezpiecznego lokum bez zbędnego stresu i nerwów. Prefabrykaty tworzy się w fabrykach, a na miejscu budowy składa się je w kilka dni.
  • Istnieje wiele opinii na temat korzystnej ceny względem jakości domów modułowych całorocznych. Wiodącym producentem w dziedzinie nowoczesnej technologi budowlanej jest Eko Architektura. Proponuje on najniższe ceny z wysoką jakością materiałów. Ceny domów modułowych całorocznych wahają się już od mniej więcej 60 000 złotych, to budynki szkieletowe o prostej kubaturze i niewielkim metrażu.
  • Produkcja indywidualnych zamówień. Producent Eko Architektura posiada w swoim zespole wysoko wykwalifikowanych specjalistów tj. Projektantów, grafików, fachowców produkcji. Praca nad domami modułowymi całorocznymi wspiera jest przez dział jakości oraz dział logistyki. Dzięki temu wymarzony projekt domu staje się realny w krótkim czasie zgodnie ze wszystkimi wymaganiami.
  • Brak trudności inwestycyjnych to kolejna pozytywna cecha tej technologii. Eko Architektura proponuje różne domy modułowe całoroczne, które wystarczy przejrzeć, wybrać i zamówić u wykonawcy. Istnieją dwie możliwości stawiania domów modułowych. Pierwsza z nich dotyczy budowy domu do stanu surowego zamkniętego, inna proponuje zamówienia nieruchomości już urządzonej i doprowadzonej do stanu pod klucz.
  • Domy modułowe całoroczne są wszechstronne, ponieważ mogą być rozbudowywane i modyfikowane w dowolny sposób w zależności od funkcji danego budynku. Domy modułowe mogą być wykorzystane jako biura, tymczasowe domy mieszkalne, ale i budynki użyteczności publicznej. Warto wybrać dobrego producenta domów modułowych, który zapewni długoletnią trwałość konstrukcji.
  • Kolejna zaletą jest wysoki komfort użytkowy domów modułowych całorocznych. Wynikają z tego mniejsze koszty za ogrzewanie dzięki energooszczędnemu systemowi

 izolacji cieplnej.
  • Faktem jest również to, że domu modułowe uchodzą za zdrowsze od tradycyjnych domów. Za sprawą drewna, dom posiada zdolność do samoregulacji poziomu wilgotności powietrza oraz wpływa na odpowiednia cyrkulację. Dom prefabrykowany tworzy przyjazny mikroklimat, który docenią szczególnie alergicy i osoby ze słabszą odpornością.

Domy modułowe całoroczne – dlaczego nie warto?

Wiele negatywnych opinii na temat domów modułowych powstaje z niewiedzy i stereotypów, które wprowadzają zainteresowanego w błąd. Najbardziej popularne i nieprzychylne opinie bazują na nietrwałości i łatwopalności materiałów prefabrykowanych oraz podejrzanej i powielanej estetyce technologii modułowej. Jakie jeszcze pojawiają się opinie?

  • Krótki czas budowy dla jednych może być atutem, a dla drugich problemem. Szybki termin inwestycji wymaga pozyskania dużych finansów w krótkim czasie. Nie każdy może sobie pozwolić na taka inwestycję. Tradycyjny dom murowany budowany jest latami dzięki czemu przedsiębiorca ma czas na pozyskanie środków finansowych, potrzebnych do realizacji kolejnych etapów budowlanych.
  • Wśród innych opinii krążących na forach internetowych można znaleźć te na temat trudności w czasie montażu modułów. Domy prefabrykowane stawiane są przez ciężki sprzęt budowlany. Największe utrudnienia mogą wynikać z małego metrażu lub wąskiej działki,   które spowodują utrudnienia z dojazdem.
  • Kolejny problem to mniejsza żywotność budynków. Wielu ludzi uważa, że domu modułowe całoroczne nie będą tak trwałe, jak murowane, wielopokoleniowe domy.

Dodaj komentarz