Czy warto zdecydować się na domek letniskowy?

Domki letniskowe to doskonały pomysł na stworzenie sobie miejsca, gdzie spędzić można czas wolny. Coraz więcej osób korzysta z takiej możliwości. Sprawdźmy jednak, czy warto dokonywać takiej inwestycji.

Posiadanie domu nad morzem, w górach, czy nad jeziorem było dawniej niemal luksusem. Jednak w dzisiejszych czasach, dzięki wysoce zaawansowanej technice budowlanej oraz wiedzy fachowców, coraz więcej osób decyduje się na domki letniskowe z drewna. Są solidne, prezentują się świetnie, a przy okazji ich budowa nie jest tak kosztowna, jak budowa domu. Nasz dzisiejszy gość, pan Przemysław Balcewicz, jest dyrektorem jednej z największych i najbardziej szanowanych firm, zajmujących się budową konstrukcji drewnianych w Polsce. Odpowie nam na pytanie, czy oraz dlaczego warto zdecydować się na domek letniskowy.

Panie Przemysławie, pańska firma Eko Architektura jest wiodącym producentem konstrukcji drewnianych w Polsce już od wielu lat. Z pewnością w tym czasie stworzyli Państwo już setki projektów. Tak więc, jak Pan sądzi, czy inwestycja w domki letniskowe jest opłacalna?

To przede wszystkim te lata doświadczenia utwierdziły mnie w twierdzeniu, że inwestycja w domki letniskowe jest jak najbardziej opłacalna. Przede wszystkim jest to doskonały sposób na stworzenie sobie azylu w dowolnym miejscu. Domy letniskowe są niewielkie, tak więc nie potrzebują dużej przestrzeni działkowej. Budżet całej inwestycji jest znacznie niższy niż kupno mieszkania w małej miejscowości. Tym samym decydując się na nią, zyskamy miejsce, gdzie będziemy mogli wyjechać na wakacje, urlop, czy nawet na weekend. Wykonujemy realizacje na terenie całego kraju, dlatego też nasi klienci mają dowolność w zakresie wyboru miejsca.

Czy całoroczne utrzymanie takiego drewnianego domku drewnianego wiąże się z wysokimi kosztami?

Zależne jest to oczywiście od sposobu eksploatacji. Nasza firma wykonuje konstrukcje z dokładnie wyselekcjonowanego drewna wysokiej jakości. Jest to surowiec, który doskonale sprawdza się w roli tak zwanego oszczędnego budulca. Pozwala bowiem na zatrzymanie większości ciepła we wnętrzu, dzięki czemu nie wymaga częstego ogrzewania poza sezonem. W naszej ofercie obecna jest także usługa ocieplania naszych konstrukcji, co przynosi jeszcze większą skuteczność w zakresie oszczędności energii. Dla większości naszych klientów domki letniskowe https://domkiekoarchitektura.pl/Produkty/domy-letniskowe-i-sauny tworzą jedynie bazę wypadową. Jednak wielu z nich znalazło także sposób na to, by domek nie stał pusty przez większość czasu. Ponoć jest to świetny sposób na biznes. Istnieją bowiem aplikacje umożliwiające wynajem takich obiektów innym turystom. Jest to więc nie tylko opłacalne, ale jak widać, może wiązać się także z zarobkiem.

Oferta firmy Eko Architektura jest niezwykle bogata. Jednak wiele osób zastanawia się z pewnością, czy domek letniskowy może zostać wybudowany w dowolnym miejscu. Czy zdarza się, że budowa nie mogła zostać zrealizowana z racji na niesprzyjające warunki?

Nasze domki letniskowe mogą zostać położone niemal w każdym miejscu. To wszystko dlatego, że dokładnie dobieramy materiały konstrukcyjne pod warunki panujące w określonym miejscu. Od czasów, kiedy to nasza firma funkcjonuje, zawsze spełnialiśmy swe zadanie od początku do końca. Składa się na to wiele czynników przygotowawczych, wśród nich są między innymi:

  • odpowiednie przygotowanie miejsca budowy
  • wybór właściwych materiałów
  • dobranie projektu dostosowanego do warunków (rodzaj zadaszenia, rozkład budowli)
  • właściwy montaż elementów.

Jak długo trwa realizacja zamówionego projektu? Nasi czytelnicy są również ciekawi, jaki koszt wiąże się z budową domku letniskowego?

Jednym z dużych atutów naszej firmy jest właśnie szybkość w zakresie realizacji zamówień. Oczywiście nie jest możliwe określenie umownego terminu dla wszystkich zleceń, ponieważ każde z nich różni się od siebie. Jednak ramy czasowe, jakie obejmują realizację to od 2 do 6 tygodni. Cena także różni się zależnie od wybranego projektu oraz dodatkowych usług, z jakich klient chciałby skorzystać. Szacowany koszt poszczególnych konstrukcji, dostępny jest dla każdego, na naszej stronie internetowej.

Dodaj komentarz